Gerçek ve sahte kimlik, yapay taş ve doğal taş tanımlaması

Yapay taş, doğal taş şu anda kullanılan daha, örneğin: zemin, duvar, dolapları kullanımda, doğal taş avantajı vardır: daha güzel, sert doku, kazı-kazan, yüksek sıcaklık performansına anti hissediyorum soğuk çok belirgindir, için en uygun maliyetli, daha geleneksel malzeme ait. Yapay taş avantajı: rasgele uzunluk sorunsuz Uçbirleştirme, cilalı, sorunsuz Mozaik, genel şekli, düz çizgiler, dikiş izi yok iki adet sonra ya da art arda zımparalama yenilenmiş. Taş altında net küçük serisi bazı becerileri tanıtmak sizin için.

Yapay taş

yüzey kalitesi 1, bak. Kalitesi tablo plaka pozitif, kesit ve arkadaki türlerin tutarlı ve Hayır stomatal, renk tekdüzelik, yumuşaklık ve parlaklık çok yüksektir ve kalitesiz tablo kadar değil.

2, hissediyorum çalışın. Panelin üstün kaliteli pürüzsüz hisseder ve hassas dokunmatik, ipek hissediyorum, acerbity hissetmeden, bariz düzensiz hissetmezsin; ve kalitesiz malzeme yoğunluğu doldurmak için panelin aynı şey değil, mesa biraz kaba görünür.

3 koku. Her ne kadar tablonun üst kalitesini de biraz koku olacaktır ama çok açık olmayacaktır küçük parçalar halinde örnek kibrit veya çakmak, burn; Tablo kalitesi çok kötü bir koku olacak ama biraz yanma olacaktır.

4, sertlik testi. Küçük örnekleri, paneller olmalıdır tablo kalitesini (anahtarlar, bıçak, vb) gibi sert cisimler taşımak için kullanılabilir bir ışık işaretli ve açık değildir; ve kalitesiz tablo işaretleri görmek için çok açık.

5, onay ürün yeşil çevre Sertifikasyonu, kalite belgeleri, kalite Denetim raporu ve üreticinin taahhüt algılamak yetkiniz vardır...

6, ısı dayanımı. Koşulları izni altında Ana sayfa örnekleri bir mesa getirebilir çünkü ısı dayanıklılığı, daha iyi ve bu nedenle ilk birkaç dakika, kaliteli tablo tencereye ısı renk değişmez; ve kalitesiz tablo kavrulmuş sarı olacak.

Doğal taş

Diğer bir deyişle, doğal taş sesi dinle, dinleyin. Genel olarak, kaliteli doğal taş onun perküsyon ses net tatlı; aksine, iç bir doğal taş ise mikro çatlaklar veya gevşek olmak parçacıklar iletişim için kurşun ayrışma nedeniyle, sonra aptal sesi kes.

İki, diğer bir deyişle, doğal taş kalitesini test etmek için basit bir test yöntemiyle test edin. Genellikle gevşek bir küçük tahıl o hızla leaching çevresinde yayılan mürekkep gibi mürekkep doğal taş geri bırakın veya doğal taş iç parçacıklar boşluk var, taş malzeme kalitesi kötüdür; mürekkep düşerse aksine, yerinde, taş yoğun doku sabit (Bu ve Seramik karo çok benzer).

Bu üç gözlem, doğal taş yüzey yapısının görsel gözlem.

Genel olarak, doğal taş malzeme ince doku doğal bir taş malzeme hassas bir dokusu vardır. Kaba tahıl ve eşit olmayan tahıl yapısı görünümünü kötüdür ve mekanik özellikleri düzgün değildir.

Buna ek olarak, bazı küçük çatlaklar, doğal taş bu siteleri rüptürü en yatkın jeolojik etkileri nedeniyle doğal taş etkisini kaldırmak için dikkat etmelidir. Kenarları ve köşeleri gelince seçimi özen daha güzel olmaması.