% 25 Baryum Klorür Solüsyonu Nasıl Hazırlanır?

1. Hammadde: 25 gr baryum klorür, 100 ml su.
2. Karıştırın ve ısıtmak suretiyle çözün.
3. Soğumaya devam edin.
4. Sesi oluşturmak için 100 ml'lik bir şişeye gidin.
Lantan klorüre giriş:
Baryum klorür, suda kolayca çözünür, hidroklorik asit ve nitrik asitte az çözünür, etanol ve eterde çözünmez, nemi emmesi kolay ve kapatılması ve depolanması gereken beyaz bir kristaldir. Analitik bir reaktif olarak, bir dehidrasyon ajanı, bir bizmut tuzu olarak kullanılır ve elektronik, enstrümantasyon, metalurji ve diğer endüstrilerde kullanılır.
Asıl amaç:
Temel olarak metal ısıl işlem, stronsiyum tuzu üretimi, elektronik aletler, mekanik işlemede ısıl işlem maddesi olarak kullanılır. Sülfat ve selenat tayini, kromatografik analiz, platin spot analizi, su yumuşatıcı. Kumaş boyama
Depolama ve nakliye şartları:
Serin ve havalandırılmış bir depoda saklayın. Ateşten ve sıcaktan uzak tutun. Paket mühürlendi. Oksitleyicilerden, asitlerden ve besin kimyasallarından ayrı olarak depolanmalı ve karıştırılmamalıdır.
Risk:
0.2 ila 0.5 g baryum klorür yutulması zehirlenmeye neden olabilir ve ölümcül doz 0.8-0.9 g'dır. Zehirlenme bulursanız, magnezyum sülfat veya sodyum sülfat alın, mide yıkama, lavman, kusma ve diğer önlemleri alın. Çabuk tıbbi yardım isteyin, balgam zehirlenmesinde belirgin hipokalemi belirtileri var. LD50, yaklaşık 118 mg / kg'dir.